Rekvalifikačné kurzy

Rekvalifikačné kurzy

Široká ponuka akreditovaných kurzov

Možnosť absolvovať rekvalifikačné kurzy aj cez REPAS a KOMPAS+ prostredníctvom úradu práce

Naše rekvalifikačné kurzy rozširujú Vaše možnosti uplatnenia sa na trhu práce.

Rekvalifikačné kurzy je možné absolvovať ako samoplatca alebo si ich nechať zaplatiť prostredníctvom úradu práce z prostriedkov projektov REPAS, REPAS+ a KOMPAS+.

ŠTUDUJTE BLÍZKO DOMOVA

kurzy a školenia Zvolen

Zvolen

Vo Zvolene rekvalifikačné kurzy prebiehajú priamo v Akadémii vzdelávania Zvolen naša adresa je Námestíe SNP 25.

kurzy a školenia Banská Bystrica

Banská Bystrica

V Banskej Bystrici naše kurzy prebiehajú v priestoroch AULY Slovenskej zdravotníckej univerzity na Bernolákovej ulici.

kurzy a školenia Žiar nad Hronom

Žiar nad Hronom

V Žiari nad Hronom prebiehajú kurzy v priestoroch Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej EBG na Námestí Matice slovenskej 23.

ŠIROKÁ PONUKA KURZOV

Akreditované odborné rekvalifikačné kurzy

Kurz LEKTOR akreditovaný Ministerstvom školstva SR – Andragogické minimum pre lektorov vo vzdelávaní dospelých

Kurz PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO akreditovaný Ministerstvom školstva – podvojné účtovníctvo od základov po vyškoleného účtovníka.

Kurz JEDNODUCHÉ ÚČTOVNÍCTVO akreditovaný Ministerstvom školstva – absolvent zvládne účtovať jednotlivé prípady v systéme jednoduchého účtovníctva a zostaviť závierku.

Kurz MZDOVÉ ÚČTOVNÍCTVO akreditovaný Ministerstvom školstva – absolvent zvládne spravovať agendu mzdoveho účtovníctva a mzdovej účáarne

Jazykové rekvalifikačné kurzy

Prostredníctvom úradu práce (projekt KOMPAS+) je možné absolvovať všetky naše jazykové kurzy.  Ponúkame veľký výber jazykov ako aj urovní štúdia. Viac informácií o našich jazykových kurzoch nájdete tu.

Počítačové rekvalifikačné kurzy

Rovnako tak je možné cez úrad práce absolvovať aj všetky počítačové kurzy Akadémie vzdelávania Zvolen. Pre zobrazenie ich kompletnej ponuky kliknite sem.

Ako vybaviť rekvalifikačný kurz cez REPAS alebo kompetenčný kurz cez KOMPAS

Čo je REPAS?

REPAS je projekt, cez ktorý môžu uchádzači o zamestnanie, evidovaný na úrade práce absolvovať bezplatne rekvalifikačný kurz. Rekvalifikačné kurzy sú kurzy, ktoré vedú ku konkrétnej kvalifikácii. Nejedná sa o kurzy, ktoré vedú k všeobecným znalostiam ako je cudzí jazyk či počítačové zručnosti (pozri KOMPAS).

Kto môže požiadať o REPAS?

Každý kto je evidovaný na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie a rovnaký alebo podobný kurz o aký chce požiadať neabsolvoval v posledných 5. rokoch.

Čo je KOMPAS+?

KOMPAS+ je projekt, cez ktorý môžu uchádzači o zamestnanie, evidovaný na úrade práce absolvovať bezplatne tzv. kompetenčný kurz. Kompetenčný vedie k získaniu alebo prehĺbeniu všeobecných znalostí, ktoré sú vyžadované v zamestnaniach ako sú jazykové znalosti, počítačové či komunikační a manažérske zručnosti.

Kto môže požiadať o KOMPAS+?

Každý kto je evidovaný na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie a rovnaký alebo podobný kurz o aký chce požiadať neabsolvoval v posledných 5. rokoch.

Pozrite si náš kompletný návod ako vybaviť kurz zadarmo cez úrad práce. Detailné informácie ako ja prehľadné zhrnutie. K tomu ponuka našich rekvalifikačných kurzov a všetko čo potrebujete na úspešné vybavenie rekvalifikačných kurzov cez REPAS a KOMPAS. 

Viac informácií vám poskytne každý úrad práce, poprípade ich nájdete aj na stránke Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Nenašli ste čo ste hľadali? Opýtajte sa nás. Radi zodpovieme všetky vaše otázky.